Puchar Stanicy Wędkarskiej wrócił do Szczecinka

Miasto z Wizją / 30.09.2019 / Komentarze
Aura dopisała, ryby też - 8 szczupaków i 52 okonie

Dziś (niedziela 29.09) na jeziorze Trzesiecko rozegrano II Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie o "Puchar Stanicy Wędkarskiej". Wszystko to dla uczczenia trzeciej rocznicy wybudowania wędkarskiego obiektu przy ul. Kilińskiego. Organizatorem było Koło PZW "Jesiotr".

Ryby brały. 36 wędkarzy złowiło 52 okonie i 8 szczupaków. Największe zębacze liczyły po 61,5 cm. Przechytrzyli je Patryk Szczesny i Przemysław Wolak (obaj ze Szczecinka). Z kolei szczęśliwym łowcą największego okonia (33,6 cm) okazał się Przemysław Kalinicz.

Główną nagrodę zawodów - Puchar Burmistrza Daniela Raka wrócił do Szczecinka (rok gościł w Bobolicach). Odebrali go Krzysztof Maj i Przemysław Wolak.

Drugie miejsce w zawodach zajęła para: Patryk Szczesny - Jakub Klimek (Szczecinek) a trzecie: Dawid Gruszecki - Sebastian Gruszecki (Borne Sulinowo). Kolejne miejsca zajęli: Michał Zyber - Krzysztof Dębicki (Szczecinek), Andrzej Ponczek - Paweł Zdziechowicz (Szczecinek) oraz Piotr Cybul - Krzysztof Cybul (Szczecinek).

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary. Były też nagrody losowane. Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że sędzią głównym dzisiejszych zawodów była kol. Maria Siebert.

- Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród: Urzędowi Miasta Szczecinek oraz naszym sklepom wędkarskim: ":Dobre Branie" i "Amur" - mówi szef "Jesiotra" Andrzej Pilzek.

Zdjęcia złowionych ryb: Tomasz Kamyszek - Koło PZW "Jesiotr"