PUP ogłasza nabory. Do wydania ponad 11 mln zł

Miasto z Wizją / 01.02.2017 / Komentarze
Programy dla młodych bezrobotnych i starszych też

Jak już pisaliśmy w artykule:

w tym roku (na razie) Powiatowy Urząd Pracy na aktywne formy zwalczania bezrobocia ma do wydania około 11 mln zł.

Szczecinecki "pośredniak" nie zwleka z czasem i już ogłosił pierwszych kilka naborów wniosków, m.in. w ramach aktywizacji osób bezrobotnych do 30 roku życia.

- Nosi on nazwę: "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie szczecineckim (III) i jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Dysponujemy funduszami na udzielenie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla 13 osób. Wnioski można składać w terminie od 1 do 15 lutego - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora PUP.

Młodzi bezrobotni do 30 roku życia mogą też liczyć na następujące formy wsparcia: staże, szkolenia, prace interwencyjne i tzw. bony na zasiedlenie (wartość bonu - 7 tys. zł).

- Można już składać wnioski. Będą one rozpatrywane do czasu wyczerpania środków - dodaje dyr. M. Batura.

To nie koniec pomocy dla młodych osób pozostających bez pracy. Jest też oferta skierowana do pracodawców. W terminie od 1 do 28 lutego mogą oni składać wnioski na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy. PUP ma pieniądze na 12 stanowisk pracy.

Kolejnym projektem jest: "Aktywizacja pozostających bez pracy w wieku powyżej 29 roku życia znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy w powiecie szczecineckim - III". PUP dysponuje środkami dla 17 osób. W tym "rozdaniu" preferowani będą 50-latkowie (również kobiety), znajdujące się w ewidencji osób bezrobotnych, od co najmniej 12 miesięcy.

Na pomoc mogą liczyć też przedsiębiorcy. PUP dysponuje środkami na wyposażenie i doposażenie stanowisk pracy dla 24 osób (warunki jak wyżej). Przyjmowanie wniosków w terminie 1-15.02.

Są też środki dla 50-latków i osób starszych na staże i prace interwencyjne. Nabór wniosków do tego projektu już się rozpoczął.

Wszelkie informacje o naborze do poszczególnych programów są dostępne na stronie Powiatowego Urzędu Pracy:

www. szczecinek.praca.gov.pl

Reasumując, jest o co powalczyć. Tym bardziej, że na koniec grudnia 2016 roku w powiecie szczecineckim pracy poszukiwały 5183 osoby, w tym 2923 kobiety. Z kolei w Szczecinku - 2086 osób w tym 1182 panie.