PUP wyda zeznanie podatkowe PIT-11

Miasto z Wizją / 08.01.2017 / Komentarze
Dyr. Batura: Wysyłanie dokumentów pocztą to duże koszty

Do 30 kwietnia br. mamy czas by rozliczyć się w Urzędzie Skarbowym z dochodów uzyskanych w 2016 roku. Muszą to uczynić również "klienci" Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku.

- To osoby, które w minionym roku pobierały u nas zasiłki dla bezrobotnych, dodatki aktywizacyjne czy stypendia - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora szczecineckiego "pośredniaka".

- W tym roku musimy wydać 3131 rozliczeń podatkowych PIT. Wysyłanie dokumentów pocztą to bardzo wysokie koszty. Chcemy uniknąć takiego działania, dlatego też proszę o osobiste odbieranie dokumentów.

Jak powiedział nam dyr. Batura, rozliczenia PIT można już odbierać - w terminie do 17 lutego w sali pośrednictwa pracy PUP (stanowisko nr 10) w Szczecinku. Z kolei mieszkańcy Gminy Barwice mogą odebrać PIT-y w filii PUP w Barwicach - również w terminie do 17 lutego br.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: podatki.egospodarka.pl