Rabusie grasowali w sklepie i na poczcie. Trzech pijanych kierujących

Miasto z Wizją / 12.10.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej Policji

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali na drogach regionu 3 nietrzeźwych kierujących.

Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni kierowca Skody Fabii zatrzymany do kontroli w Barwicach przez Patrol Ruchu Drogowego KPP Szczecinek. Mężczyzna dmuchnął w alkomat 1,5 promila alkoholu.

- Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów - mówi A. Matys.

Złodziej wpadł w sklepie na kradzieży kompletu noży kuchennych o wartości 500 zł. Złodzieja zatrzymał pracownik ochrony.

Z kolei nasi policjanci pojmali dwóch bezdomnych w wieku 46 i 59 lat, którzy ograbili placówkę Urzędu Pocztowego w Szczecinku. Mężczyźni ukradli 27 portfeli i 3 torebki damskie. Pocztowcy wycenili łup na 1000 zł.

Szerzej o zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

Złodziejom grożą kary pozbawienia wolności do 5 lat.

Na 40 skontrolowanych rowerów tylko 13 posiadało obowiązkowe wyposażenie. To efekt działań szczecineckich policjantów na terenie "rowerowego parkingu" przy Szkole Podstawowej nr 7

- Wszyscy dobrze wiedzą, że o bezpieczeństwie na drodze decyduje nie tylko znajomość przepisów, ale przede wszystkim sprawny w tym przypadku rower - mówi A. Matys.

- Podczas kontroli okazało się, że wielu rodziców zapomniało sprawdzić, w jakim stanie technicznym jest rower jego dziecka. Niesprawne hamulce, zużyte ogumienie, to pierwsze z przyczyn, które mogą zadecydować o zaistnieniu zdarzenia drogowego. Dlatego by pomóc rodzicom w rozwiązaniu tego problemu policjanci skontrolowali rowery uczniów z „siódemki” a w przypadku ujawnienia wszelkich nieprawidłowości na ręce rodziców pozostawili informację, by w trosce o bezpieczeństwo swojego dziecka usunęli usterki.

W doposażeniu roweru dziecka ma pomóc „Poradnik Rowerzysty” - broszurowa publikacja wydana w ramach kampanii pn.: „Ekologicznie na dwóch kółkach” sfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Policja zapowiedziała, że podobne akcje będzie prowadzić na terenie całego Szczecinka.