Radni uszczegółowili Program Rewitalizacji Szczecinka

• Tv
Miasto z Wizją / 17.01.2018 / Komentarze
Nadzwyczajne, polityczne toczenie piany

Dziś - w środę (17.01) radni Rady Miasta spotkali się na nadzwyczajnej sesji. Porządek obrad zawierał 3 punkty wraz z rozpoczęciem i zakończeniem obrad.

Rada podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecinka z uwzględnieniem uwag i zaleceń otrzymanych przez instytucję, która dokonała oceny Programu w oparciu o kryteria weryfikacji przyjęte przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Wprowadzone do LPR zmiany stanowiły nieznaczne modyfikacje treści dokumentu i miały na celu doprecyzowanie istniejących zapisów oraz ich uszczegółowienie.

Jak zapisano w uzasadnieniu uchwały, uwzględnienie zmian pozwoli na skuteczniejsze aplikowanie o dofinansowanie realizacji przedsięwzięć zawartych w Lokalnym Programie Rewitalizacji dla Miasta Szczecinek ze środków Unii Europejskiej, a w szczególności w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wydawać by się mogło, że sprawa będąca przedmiotem obrad jest prosta jak przysłowiowy drut. Nic bardziej mylnego. Radni opozycji - Marcin Bedka, Jacek Pawłowicz i Andrzej Grobelny wykorzystali dzisiejsze obrady na manifestację polityczną, próbując udowodnić jak władze miasta są niekompetentne skoro program trzeba było poprawiać.

- Nie było to dobrze zorganizowane i pokazało, jak ten program był robiony - grzmiał radny M. Bedka.

- Tak słucham pańskiej wypowiedzi i zastanawiam się czy pan wogóle rozumie, o co chodzi - odpowiedział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

W dalszej części obrad w dalszym ciągu dochodziło do politycznych przepychanek niemających nic wspólnego z tematem dzisiejszej sesji.

Po kilkudziesięciu minutach swoistej "kampanii wyborczej" w wykonaniu radnych ugrupowania "Razem dla Szczecinka" rada głosowała przyjęcie uchwały. Za było 16 radnych, czterech (RdSz) wstrzymało się od głosu.

Wkrótce relacja video z dzisiejszych obrad