Radni zobaczyli nową halę sportową

Miasto z Wizją / 24.02.2021 / Komentarze
Zaproszenie od burmistrza - obiekt za 9 mln zł

Na ostatniej (czwartek, 18 lutego) sesji Rady Miasta burmistrz Daniel Rak zaprosił radnych do złożenia wizyty w nowo wybudowanej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza. Obiekt, którego budowa kosztowała 9 mln zł i była finansowana wyłącznie z budżetu Szczecinka, oddano do użytku uczniom "Adasia" kilka tygodni temu.

"Gospodarska" wizyta miała miejsce we wtorek, 23 lutego po południu. Radnych przywitały i oprowadziły po obiekcie wiceburmistrz Szczecinka Dorota Rusin-Hardenbicker oraz dyrektor placówki Krystyna Dianow.

Szkoła Podstawowa nr 1 był do niedawna jedyną w mieście, która nie posiadała nowoczesnej hali sportowej. Stara sala gimnastyczna (zachowano ją jako architektoniczne uzupełnienie nowego obiektu) wzniesiona została pod koniec lat 20. ubiegłego stulecia. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków.

Nowa hala sportowa ma wymiary 20 x 40 m plus skrajnie, dzięki czemu można w niej rozgrywać m.in. mecze piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku. Sala została wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia dla nauczycieli. Nowy obiekt został skomunikowany z obecnie istniejącymi budynkami szkoły. Wszystko po to by dzieci i młodzież mogły przemieszczać się z obiektu dydaktycznego na salę sportową bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, jak to ma miejsce obecnie.