Radośnie u św. Rozalii

Miasto z Wizją / 09.09.2019 / Komentarze
Moc atrakcji dla ducha i ciała, czyli Rozaliada po raz siedemnasty

Dziś (niedziela 8 września) w parafii pw. św. Rozalii na osiedlu Zachód było hucznie i radośnie. Wszystko za sprawą Rozaliady, już nr 17.

Organizatorzy zadbali, by było coś dla ducha i ciała.

O godz. 12.30 proboszcz parafii ksiądz dr Jerzy Chęciński odprawił mszę świętą niedzielną, a po niej specjalny gość specjalny dzisiejszej zabawy - biskup dr Krzysztof Zadarko uroczyście otworzył Rozaliadę.

Atrakcji było moc. Nie tylko dzieci, ale również dorośli poszukiwały skarbu św. Rozalii (nagroda główna - lodówka). Było też mnóstwo innych atrakcji, min. zabawa z fantami czy pokaz ratownictwa medycznego

Na scenie było tłoczno. Koncertowały zespoły muzyczne i soliści. To wszystko dla ducha. A dla ciała? Jeszcze więcej! W bogato zaopatrzonych stoiskach można było kupić przysmaki z grilla, grochówkę, żurek, bigos, pierogi oraz wszelakie domowe wypieki.

W loterii fantowej można było wygrać super nagrody, m.in. telewizor 54 cale plus suszarkę do grzybów, warzyw i owoców ufundowane przez Miasto Szczecinek, pralkę (fundator Starostwo Powiatowe) czy rower - dar Rady Osiedla Trzesieka, a nawet obiad lub kolację w wybranej szczecineckiej restauracji ufundowane przez Renatę i Daniela Raków. Także wiele innych zacnych nagród, których fundatorami były osoby prywatne, firmy i instytucje.

Reasumując: Fanty zostały podarowane przez licznych sponsorów dzisiejszej Rozaliady.