Rajd Baja ponownie zagości w Szczecinku

• Tv
Miasto z Wizją / 26.02.2020 / Komentarze
Motoryzacyjna impreza odbędzie się w dniach 5-7 czerwca

Szczecineccy fani motoryzacji i terenowych pojazdów kolejny raz będą mieli powody do zadowolenia. Od kilku lat w naszym mieście regularnie goszczą zawodnicy biorący udział w rajdach odbywających się pod szyldem „Baja”. Nie inaczej będzie również i w tym roku. Szczecinek kolejny raz zamieni się w motoryzacyjną stolicę kraju. To za sprawą planów zorganizowania w naszym mieście tegorocznej odsłony jednej z największych imprez tego typu, skupiającej najlepszych – i oczywiście najszybszych – kierowców w Polsce.

Mowa o kolejnej odsłonie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, która odbędzie się właśnie nad Trzesieckiem. Przygotowania do tego wydarzenia powoli nabierają tempa. Wiadomo już, że odbędzie się ono w dniach 5-7 czerwca.

W tegorocznym kalendarzu RMPST znalazło się łącznie sześć rajdów. Sezon 2020 zainaugurowany zostanie podczas majówki rajdem Baja Europe. Kilka tygodni później rajdowcy zawitają do Szczecinka, gdzie odbędzie się druga tura mistrzostw. Za organizację szczecineckiej odsłony rajdu odpowiada – podobnie jak w minionych latach - Stowarzyszenie Miłośników Turystyki Aktywnej ORE.

- Jest to szybki rajd, który można porównać do ścigania się jak m.in. na Dakarze, czyli nie ma tu żadnych ciężkich przepraw terenowych, tylko szybkie jeżdżenie po w miarę płaskich i oczywiście nieutwardzonych terenach – powiedział nam w jednej z rozmów Grzegorz Wasilewski, główny organizator.

W tym roku, podczas kolejnych rund zawodnicy zmierzą się także w Rajdzie Polskie Safari, Baja Poland, w Nyireghaza na Węgrzech, a zmagania zakończą nieopodal nas, bo rajdem „Wysoka Grzęda” w Drawsku Pomorskim. Natomiast podczas szczecineckiej odsłony rajdowych mistrzostw rozegrana zostanie druga runda Dacia Duster Motrio Cup.

Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia poznamy wkrótce.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk