Rajd Baja w Szczecinku coraz bliżej!

Miasto z Wizją / 26.08.2016 / Komentarze
To będzie wielka atrakcja dla miłośników motoryzacji

Jak już pisaliśmy w artykule:

we wrześniu przyszłego roku nad Trzesiecko mają zawitać znani kierowcy rajdowi. Wszystko za sprawą dużej imprezy, czyli Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych, a także Pucharu Polski Rajdów Baja.

- Coraz bardziej prawdopodobna jest organizacja w przyszłym roku w Szczecinku wielkiej imprezy motoryzacyjnej - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.

- Dziś w Szczecinku przebywali organizatorzy rajdu i spotkali się z burmistrzem. Rajdowe Mistrzostwa i Puchar Polski Samochodów Terenowych, a także Puchar Polski Rajdów Baja nad Trzesiecko zawitać mają w przedostatni weekend września. Start trzydniowej imprezy wstępnie zaplanowano na piątek 22 września. Właśnie wtedy na trasach wokół Szczecinka oraz Czarnego i Okonka mieliby się ścigać najlepsi kierowcy terenowych motocykli, quadów i samochodów.

Na jakie atrakcje mogą liczyć fani motoryzacji w Szczecinku?

– W naszym mieście na pewno odbędzie się start i prolog rajdu. Zorganizowane zostanie także serce całego wydarzenia, a więc miasteczko rajdowe, które prawdopodobnie stanie na placu koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej - mówi burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

To właśnie tam mieszkańcy przez trzy dni będą mogli podziwiać terenowe samochody, motocykle i quady. Będzie to też znakomita okazja do porozmawiania z mechanikami i samymi kierowcami.

- Widowiskowy z pewnością będzie też sam prolog imprezy, który ma zostać rozegrany na byłym poligonie wojskowym przez mieszkańców Szczecinka zwanego "autodromem".

– Organizacja imprezy wymaga oczywiście uzyskania stosownych zezwoleń - dodaje Jerzy Hardie-Douglas. - Liczymy, że wszystkie formalności uda się załatwić w najbliższych tygodniach. Rajd nie wymaga od miasta dużego wkładu finansowego. Skupiamy się głównie na zapewnieniu odpowiednich warunków sanitarnych oraz pomocy logistycznej. W zamian Szczecinek wzbogaci się o kolejne ciekawe, a przede wszystkim znane w całym kraju wydarzenie.

Jak powiedział nam M. Ludewicz, porozumienie w sprawie organizacji rajdu ma zostać podpisane w najbliższych dniach.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już za rok we wrześniu do Szczecinka przyjedzie około 60 załóg samochodowych i 30 kierowców quadów - mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta. - Wielkie ściganie rozpocznie się od prezentacji na specjalnie przygotowanej rampie. Potem rajdowcy będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności na trasach, by w niedzielę ponownie spotkać się fanami motoryzacji z naszego miasta.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie komunikatu prasowego Mateusza Ludewicza)

Foto główne i galeria: Andrzej Remus - Miasto z Wizją

Foto w tekście: Dzisiejsze spotkanie burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa z organizatorami rajdu - zdjęcie Mateusz Ludewicz