Raport z wielkiej budowy - cz. 11

• Tv
Miasto z Wizją / 03.10.2017 / Komentarze
Przelot nad przyszłą obwodnicą Szczecinka

Budowa obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11 nabiera tempa. Wykonawca inwestycji - firma "Eurovia Polska" prowadzi już prace praktycznie na całym 12-kilometrowym szlaku przyszłego obejścia miasta - od drogi krajowej nr 11 koło byłej strzelnicy garnizonowej aż do Turowa.

Nie ma się zatem co dziwić, że zaawansowanie finansowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rośnie z dnia na dzień. Na koniec sierpnia budowa szczecineckiej obwodnicy "przerobiła" już astronomiczną - porównując np. do miejskich inwestycji - kwotę ponad 53 mln zł, co stanowi 20,2 proc. kwoty kontraktowej (budowa obwodnicy ma pochłonąć ponad 323 mln zł - dop. red.). Część z tych pieniędzy trafia do szczecineckich firm - podwykonawców generalnego wykonawcy budowy obwodnicy konsorcjum firm Eurovia Polska - Warbud.

Coraz częściej występują też utrudnienia dla mieszkańców Szceicnka i nie tylko. Droga na Bugno jest już zamknięta i trzeba korzystać z objazdu i przejścia przez tory. Wielkimi krokami zbliżają się też utrudnienia w ciągu ul. Słupskiej (DK20). To tam ma powstać węzeł drogowy "Szczecinek Miasto". Czy budowniczowie obwodnicy całkowicie wyłączą "dwudziestkę" z ruchu - okaże się niebawem.

Możemy już podziwiać najnowszy film z przelotu nad placem budowy obwodnicy. Został zrealizowany we wrześniu br. Warto zobaczyć!

Video: Axis Geodezja - SZCZECINEK S11 Inspekcja Wizyjna 09.2017