RCEE podczas świątecznej przerwy czeka na zwiedzających

Miasto z Wizją / 26.12.2016 / Komentarze
Gościom udostępnione zostaną sale tematyczne oraz zgromadzone w nich eksponaty edukacyjne

Mieszkańcy, którzy do tej pory nie wybrali się z wizytą do Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej, teraz będą mieli ku temu dobrą okazję. W trakcie świątecznej przerwy w nauce sale edukacyjne RCEE zostaną otwarte dla wszystkich odwiedzających. To dobry moment, aby rodzice wraz ze swoimi pociechami nie tylko mogli spędzić wspólnie czas, ale też przy okazji czegoś się dowiedzieć o otaczającej nas faunie i florze

- Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zwiedzić naszej placówki - mówi Radosław Wąs, dyrektor CEEiRJ. - W czasie tej krótkiej, świątecznej przerwy w nauce warto wybrać się na spacer po naszym świecie nauki i przyrody - jakże odmiennej od tej, która czeka w szkolnych ławach. Zapraszam oczywiście nie tylko uczniów, ale także ich rodziców i dziadków.

Jak przypomina, na wszystkich odwiedzających czekają sale tematyczne oraz zgromadzone w nich eksponaty edukacyjne, pozwalające lepiej poznać i zrozumieć otaczający nas świat i zachodzące w nim zjawiska. Propozycją dla najmłodszych jest sala poświęcona mieszkańcom lasu. Z kolei na nieco starszych gości czekają „wodne” eksponaty i te związane z odnawialnymi źródłami energii. Największą atrakcja proponowaną przez RCEE są ogromne akwaria, w których przedstawione zostały modele 5 typów jezior: sielawowy, leszczowy, sandaczowy, linowo-szczupakowy oraz typ karasiowy. Instalacje te odzwierciedlają morfologiczny schemat ukształtowania wspomnianych typów jezior. Znajdują się tu również charakterystyczne dla danego ekosystemu wodnego gatunki ryb, roślin i skorupiaków. Dodatkowo powstało tu jedno akwarium „rzeka” o długości ponad 6,5 metra, w którym zamieszkały pstrągi.

Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku będzie otwarte dla zwiedzających od 27 do 30 grudnia w godzinach 9.00-15.00.

Tekst, foto: Marzena Góra