Remont ulic przy dworcu PKP zakończony sporo przed terminem

Miasto z Wizją / 16.07.2020 / Komentarze
Dziś rozpoczął się odbiór prac remontowych. Mieszkańcy mogą już w pełni korzystać z nowych ciągów komunikacyjnych

Dzisiaj (środa, 15 lipca) rozpoczęły się prace odbiorowe przy jednej z większych inwestycji drogowych, jakie zostały zrealizowane w ostatnich latach w naszym mieście. Mowa oczywiście o przebudowie ciągu ulic: Dworcowa, Kolejowa i Wiśniowa. Teren ten jest już przejezdny, a prace zakończone, zatem mieszkańcy mogą już z niego w pełni korzystać.

- Była to chyba najbardziej zaniedbana przestrzeń takiego zespół ulic w Szczecinku, które były bardzo często użytkowane – mówi burmistrz Daniel Rak. - Do tej pory na dworzec można się było dostać od strony ronda, ale też od strony ul. Wiśniowej. To jednak wiązało się z koniecznością jazdy po dziurawej nawierzchni. Dzisiaj mamy całkiem nową jakość. Oddaliśmy też kilkadziesiąt miejsc postojowych, które obsługują strefę dworcową, a także bezpośrednio przy firmach, które prowadzą tam swoje działalności gospodarcze. Mamy przede wszystkim alternatywny dojazd na dworzec, a wszyscy wiemy, że sezon letni szczególnie wiązał się z uciążliwościami związanymi z obciążeniem ronda przed wiaduktem. Dzisiaj osoby jadące na dworzec od strony miasta mogą już przez ul. Wiśniową w bardzo przyzwoitych warunkach dojechać.

- W tej chwili trwają prace odbiorowe. Jestem bardzo usatysfakcjonowany terminem oddania tej części infrastruktury. Jesteśmy praktycznie w sezonie turystycznym. Termin zakończenia prac planowo przypadał na 30 października. Wykonawca zmobilizował się i ten zakres, na który otrzymaliśmy dofinansowanie, został już zakończony. W następnych dniach już zostaną złożone dokumenty do wojewody, skąd uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 3 mln złotych na tę inwestycję. I ten zakres, na który otrzymaliśmy dofinansowanie, został już całkowicie zakończony. Aby postawić kropkę nad „i” trzeba będzie jeszcze postawić tam typowy sanitariat. Już jest on zamówiony i w najbliższych dniach zostanie przywieziony do Szczecinka. Pojawią się tam również dwie wiaty, które także są już przygotowywane – dodaje burmistrz.

Zakres prac obejmował m.in. przebudowę dróg wraz z budową stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, przebudowę placu przed dworcem PKP, budową miejsc postojowych dla taksówek, przystanku dla wysiadających i wsiadających dla autobusów Komunikacji Miejskiej, miejsc postojowych dla autobusów PKS oraz publicznej toalety miejskiej na placu przydworcowym PKP. Na całym odcinku powstała też nowa kanalizacja deszczowa. Inwestycja była realizowana przy wsparciu funduszy rządowych z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Koszt inwestycji to około 8,5 mln zł.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk