Renowacja nagrobków byłych pracowników SM

Miasto z Wizją / 08.11.2016 / Komentarze
Wesprzyj akcję i pomóż

Pani Agnieszka Orłowska, wicedyrektor Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga w Szczecinku oraz panowie: Marcin Jaczewski, prezes Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego i Dariusz Siubdzia, przewodniczący Rady Rodziców przy SM, zwracają się z prośbą do mieszkańców Szczecinka i regionu o finansowe wsparcie projektu naprawy i renowacji nagrobków śp. Aleksandry Umiastowskiej oraz śp. Marii Goławskiej, które znajdują się na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku.

- W roku Jubileuszu 55-lecia szkoły oraz 70-lecia edukacji muzycznej w Szczecinku szczególnie ważne jest wspominanie ludzi, którzy z wielkim oddaniem pracowali na rzecz rozwoju kultury muzycznej w środowisku - czytamy w apelu.

- Przywrócenie godności miejsca spoczynku Pani Aleksandry, wieloletniej nauczycielki klasy fortepianu oraz jej siostry, Pani Marii, pracownicy administracji najpierw ogniska muzycznego, a następnie Szkoły Muzycznej w Szczecinku, będzie naszym darem serca dla pionierów szczecineckiej edukacji muzycznej.

Dzięki Waszej życzliwości środki będziemy gromadzić na koncie Rady Rodziców przy Szkole Muzycznej w Szczecinku, nr: 03 1020 2791 0000 7502 0009 7006. W tytule wpłaty prosimy wpisać: renowacja nagrobków Aleksandry i Marii.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Szkoła Muzyczna w Szczecinku