Roboty przy dworcu PKP - drogowcy kładą asfalt

Miasto z Wizją / 19.06.2020 / Komentarze
Trwa remont "kolejowego" szlaku komunikacyjnego. Inwestycja za 8,5 mln zł

To największa (obok budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1) tegoroczna inwestycja w Szczecinku. Mowa o gruntownym remoncie szlaku komunikacyjnego ulic: Dworcowa - Kolejowa - Wiśniowa.

Po zakończeniu wstępnych robót na Wiśniowej i Kolejowej, główne prace realizowane są obecnie vis a vis dworca PKP. Drogowcy m.in. kładą asfalt. Łączna długość objętych planowaną przebudową ulic wraz z ich infrastrukturą techniczną wynosi około 700 metrów.

Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę dróg wraz z budową stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, przebudowę placu przed dworcem PKP, budową miejsc postojowych dla taksówek, przystanku dla wysiadających i wsiadających dla autobusów Komunikacji Miejskiej, miejsc postojowych dla autobusów PKS oraz publicznej toalety miejskiej na placu przydworcowym PKP. Na całym odcinku powstanie też nowa kanalizacja deszczowa.

Inwestycja jest realizowana przy wsparciu funduszy rządowych z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Koszt inwestycji to około 8,5 mln zł.

Odnowiony, niezwykle ważnym dla Szczecinka ciąg komunikacyjny, ma zostać oddany do dyspozycji kierowców i pieszych latem tego roku.