Rok drogowych inwestycji w mieście

Miasto z Wizją / 16.06.2021 / Komentarze
Burmistrz Daniel Rak: Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych czterech ulic

Minione miesiące to zdecydowanie czas licznych inwestycji drogowych w mieście. Jedna z nich, ta bardzo potrzebna, właśnie została zakończona. Mowa o rondzie na ul. Kołobrzeskiej oraz łączniku pomiędzy ul. Kołobrzeską i ul. Polną. Wraz z początkiem czerwca zostały one oddane do użytku zmotoryzowanym mieszkańcom. To jednak nie koniec miejskich inwestycji drogowych. Kolejne cztery są właśnie w trakcie realizacji. Mowa o ul. Prusa, ul. Cichej, ul. Letniskowej oraz ul. Tuwima.

- Ten rok jeżeli chodzi o inwestycje miejskie jest rokiem inwestycji drogowych – mówi burmistrz Daniel Rak. - Wszystkie te cztery ulice są na różnym stopniu zaawansowania prac. Niemniej jednak one mają już swoich wykonawców. Środki pochodzą z funduszy zewnętrznych. Miasto uzyskało pomoc rządową i zdecydowaliśmy się na uruchomienie inwestycji drogowych.

- Remontowana ul. Prusa to odcinek prawie 800 metrów łączący istniejącą już infrastrukturę drogową. To równoległa droga do drogi nr 20, czyli popularnego wyjazdu na Słupsk. Ta inwestycja jest na pewno bardzo potrzebna dla dynamicznie rozwijającego się osiedla Marcelin. Stanowi ona także alternatywne połączenie do istniejącego węzła na obwodnicy. Koszt tej inwestycji to prawie 1,6 mln zł. Inną inwestycją na tym osiedlu jest ul. Tuwima. Tu w postępowaniu przetargowym uzyskaliśmy kwotę 440 tys. zł.

- Z kolei na os. Trzesieka realizowana jest m.in. ul. Cicha. Jej remont pozwoli na lepsze skomunikowanie całego osiedla domów jednorodzinnych z drogą 172, czyli z wylotem w kierunku na Barwice. Ta inwestycja jest właśnie realizowana. Jest to w sumie niedługi odcinek 216 metrów. Z kolei w samym centrum dzielnicy realizowana jest ul. Letniskowa. To jest łącznik odchodzący od ul. Trzesieckiej, który pozwala dojechać także do bardzo dużego osiedla, które rozwija się w centralnej części Trzesieki.

- Jak na jeden rok to powiem szczerze, że jest to imponująca ilość odcinków drogowych. Ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że my tych pilnych potrzeb mamy sporo zgłoszonych do miasta. Staramy się według natężenia ruchu i naszych obserwacji wybierać te, które są najpilniejsze i które są strategiczne jeżeli chodzi o uruchomienie pewnych przestrzeni do rozwoju miasta. Stąd też taki a nie inny dobór i kolejność tych inwestycji – dodaje burmistrz Daniel Rak. /zr/