Rower wypożyczymy jeszcze przed wakacjami

Miasto z Wizją / 15.04.2018 / Komentarze
Komunikacja Miejska podpisała umowę na dostawę 22 wypożyczalni i 150 rowerów

W lutym minionego roku do Szczecinka dotarła dobra wiadomość, na którą z niecierpliwością czekali zarówno samorządowcy, jak i pracownicy Komunikacji Miejskiej oraz pasażerowie regularnie korzystający z usług przewoźnika. Miasto otrzymało pokaźne dofinansowanie na zakup autobusów elektrycznych oraz wprowadzenie sieci wypożyczalni rowerów. Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Zachodniopomorskiego.

Wiadomo już, że z nowych wypożyczalni rowerów będziemy mogli skorzystać najpewniej jeszcze przed wakacjami. Komunikacja Miejska rozstrzygnęła już bowiem przetarg na ich wykonanie.  Ostatecznie wpłynęły dwie oferty, z których jedna opiewała na kwotę 1 mln 800 tys. zł, natomiast druga – znacznie niższa – na 1 mln 100 tys. złotych. Po zakończeniu wszystkich procedur wykonawca będzie mógł przystąpić do pracy.

W środę, 11 kwietnia szczecinecka Komunikacja Miejska podpisała stosowną umowę.

-  Podpisaliśmy umowę na dostawę SWRM, czyli Szczecineckiego Systemu Wypożyczalni Rowerów Miejskich – mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej. - Przetarg wygrała firma Comdrev ze Szczecinka. Wartość  kontraktu brutto wynosi 1 132 943,35 zł. Obejmuje on wykonanie i dostarczenie 22 stacji dokujących, które zostaną rozmieszczone na terenie Szczecinka oraz 150 rowerów, w tym pięciu tandemów.

Teraz do pracy przystąpi wykonawca, który ma dwa miesiące na zrealizowanie zamówienia.

Tekst: Marzena Góra

Rower wypożyczymy w jednym z 22 punktów zlokalizowanych na terenie miasta: