Rowerem przez Pomorze Zachodnie

• Tv
Miasto z Wizją / 25.04.2021 / Komentarze
Planując aktywny weekend, warto sprawdzić okoliczne trasy rowerowe

Nie jest tajemnicą, że w Szczecinku i jego okolicach fani jednośladów mogą znaleźć wyjątkowo urokliwe szlaki rowerowe. Każdego roku wiosną i latem amatorzy spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu wybierają właśnie taką formę aktywności, korzystając z bogatej bazy ścieżek rowerowych i eksplorując bliższą oraz dalszą okolicę. Teraz, kiedy możemy cieszyć się coraz przyjemniejsza aurą, na szlakach – zwłaszcza w ciepłe weekendowe dni – zaczęło robić się naprawdę tłoczno. Ci, którzy wyjątkowo upodobali sobie ten sport, mogą także korzystać z nieco bardziej odległych ścieżek i odkrywać wyjątkowe miejsca na terenie Pomorza Zachodniego.

- Trasy rowerowe stworzone przez Pomorze Zachodnie to kolejny pomysł na aktywne spędzanie czasu wolnego. Trasy rowerowe na Pomorzu Zachodnim są przygotowywane w taki sposób, aby osoby bez żadnego przygotowania i doświadczenia mogły spędzić urlop w rowerowym siodełku. Na stronie www.rowery.wzp.pl znajdują się mapy oraz ślady GPX, które można wgrać do telefonu – informują organizatorzy tras.

- Pozostaje tylko zaplanować noclegi, spakować ekwipunek i można podążać jednym z relaksujących szlaków. Pomorze Zachodnie ma do zaoferowania pięć tras rowerowych, skonstruowanych w taki sposób, że można je łączyć w zależności od długości przejeżdżanego dystansu oraz ilości dni jakie chcemy spędzić w regionie. Oczywiście nie wszystkie dni muszą być spędzone w rowerowym siodełku. Warto zaplanować czas na wytchnienie nad wodą, albo uatrakcyjnić wczasy łącząc rower z innymi atrakcjami, których w regionie nie brakuje."

Powstał także krótki film przedstawiający przejazd jedną z lokalnych ścieżek rowerowych. Zachęcamy do obejrzenia. I oczywiście do wybrania się na rowerową przejażdżkę. /zr/