Rowerowe wyścigi po polnych bezdrożach i leśnych szlakach

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.09.2021 / Komentarze
V Maratonu MTB. Ścigało się 200 kolarzy

Wystartował Szczecinecki Maraton MTB 2019. Kolarze są już na trasach Mini Maratonu i Mega Maratonu. Przed nimi blisko 60 km dystans mega maratonu, trudnej, ale malowniczo położonej trasy biegnącej m.in. przez ostępy leśne Nadleśnictwa Szczecinek.

Jak poinformowali nas organizatorzy tej super imprezy, z niezwykle trudną trasą postanowiło się zmierzyć blisko 200 miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze (na dystansie MEGA rywalizowało 23 kolarzy). Wielu z nich przyjechało do Szczecinka z najodleglejszych zakątków kraju. Wielu też, na co dzień jeździ w klubach zawodowych. Start i meta zlokalizowane zostały na terenie Placu Koncertowego przy ul. Kołobrzeskiej w sąsiedztwie osiedla Zachód.

Uczestnicy maratonu mają co podziwiać, bowiem organizatorzy wytyczyli trasę prowadzącą przez były poligon jednostek Garnizonu Szczecinek, tzw. autodrom i dalej przez malowniczo położone pola, lasy aż na Polską Górę. Nie zabraknie też ciekawych odcinków z szybkimi zjazdami i nieco wolniejszymi podjazdami.

Organizatorem tej niezwykle sympatycznej imprezy było Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek. Rezultaty imprezy pod linkiem:

https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5116?fbclid=IwAR3hznWsrghAl1UEjFTl...

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk