Rowerowy Szczecinek zaprasza na "Szybką Ligę XC"

• Tv
Miasto z Wizją / 29.09.2016 / Komentarze
Trzy niedziele października na rowerze lasami "po drugiej stronie jeziora"

Po super imprezie pod nazwą: "Szczecinecki Maraton MTB 2016", Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek przygotował kolejną atrakcję dla miłośników terenowej jazdy jednośladem. Nosi ona nazwę "Szybka Liga XC".

Wyścigi podzielono na 3 etapy. Począwszy od niedzieli 2 października odbywać się będą w kolejne trzy niedziele.

- Zapraszamy na wyjątkowe treningi - zachęcają działacze Stowarzyszenia. - Aby wystartować w treningu potrzeba tylko Ciebie plus sprawny rower i kask. Resztę zapewniamy my! Każdy uczestnik otrzyma numer startowy z czipami. Przewidziane są drobne nagrody na zachętę, a po treningu posiłek regeneracyjny.

Szczegóły organizacyjne "Szybkiej Ligi XC" zapowiadają się niezwykle zachęcająco. Uczestnicy wyścigów będą się zbierać na Mysiej Wyspie o godz. 11 (w niedziele: 3, 10 i 17 października) i stamtąd ruszą na trasy - trzy różne pętle o różnej długości. Wszystkie zostały usytuowane na południowym brzegu jeziora Trzesiecko. Dokładna ilość okrążeń zostanie podana przed wyścigami.

Najwyższe miejsca na mecie będą punktowane. Zwycięzca wyścigu otrzyma 30 punktów, drugi na mecie - 29, trzeci - 28, itd., aż do 30 miejsca, za które kolarz otrzyma 1 punkt.

Po trzech edycjach wyścigów organizatorzy zliczą punkty. Jak podkreślają, tylko dla własnej satysfakcji, bo nie przewidują (póki, co) nagród za klasyfikację generalną. Kolarze otrzymają za to wodę do picia.

Uczestnicy "Szybkiej Ligi XC" nie będą wnosić opłaty organizacyjnej za udział w wyścigach. Jednak chętni będą mogli wrzucić drobny datek do kapelusza na organizację imprezy.

- Takie ścigane, czyli punktowane treningi świetnie przygotowują do zawodów - w sposób niezwykle zachęcający i niekonwencjonalny podkreślają organizatorzy.

- Każdy przejazd poprawia technikę jazdy w terenie. Jest wiele różnych schorzeń typu: zespół niespokojnych nóg, bóle głowy, pleców, słaba praca wątroby, serca, płuc, trzustki, zatwardzenie i sraczka. Zamiast łykać tabletki postaw na ruch na świeżym powietrzu! Trasa XC1 wyleczy Cię z wielu powyższych.

Video: (objazd trasy nr 1) - Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek