Rowery wypożyczyliśmy ponad 100 tysięcy razy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 16.10.2019 / Komentarze
To kolejny spektakularny rekord pobity przez użytkowników korzystających z SWRM

Kiedy w czerwcu minionego roku uruchomione zostały szczecineckie wypożyczanie rowerów, pojawiały się także głosy sceptyków twierdzących, że taka propozycja w naszym mieście się nie przyjmie. Mieszkańcy już w pierwszych miesiącach korzystania z SWRM udowodnili, że malkontenci zdecydowanie nie mieli racji. Przez cały ubiegłoroczny sezon system odnotował ponad 40 tysięcy wypożyczeń miejskich jednośladów. Liczba ta może robić wrażenie. Jednak jeszcze większe z całą pewnością robią aktualne statystyki. Okazuje się, że mieszkańcy wyjątkowo chętnie korzystają z wypożyczalni.

Możliwość wypożyczenia przez mieszkańców i przyjezdnych gości jednośladu i poruszania się nim po mieście za darmo lub za symboliczną opłatą wyjątkowo przypadła do gustu wielu osobom. Również po zakończeniu sezonu wakacyjnego mieszkańcy chętnie korzystają z jednośladów. Statystyki nie pozostawiają złudzeń. W niedzielę, 13 października padł kolejny spektakularny rekord. Tego dnia system odnotował stutysięczne wypożyczenie! To jednoznacznie pokazuje, że stworzenie wypożyczalni rowerów miejskich było dobrym i potrzebnym przedsięwzięciem.

Jednak ci, którzy od kilku miesięcy poruszają się po mieście głównie za pomocą wypożyczanych jednośladów, wkrótce będą musieli rozejrzeć się za innym środkiem transportu, bardziej przystosowanym do coraz bardziej niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wkrótce bowiem miejskie rowery udadzą się na zasłużony, zimowy odpoczynek. Jednak dopóki warunki atmosferyczne będą na to pozwalały, szczecineckie wypożyczalnie wciąż będą działać.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk