Rozpoczął się III Jarmark Świąteczny!

• Tv
Miasto z Wizją / 15.12.2017 / Komentarze
Przez najbliższe trzy dni na mieszkańców na Placu Wolności czekają liczne stoiska i moc atrakcji

Dziś (15 grudnia) od wczesnego poranka na Placu Wolności zrobiło się kolorowo, gwarno i wesoło. A to wszystko w akompaniamencie płynących z głośników utworów utrzymanych w bożonarodzeniowym klimacie. Tym samym oficjalnie wystartowała największa w mieście świąteczna impreza, która również w tym roku potrwa aż trzy dni. Mowa oczywiście o III odsłonie Jarmarku Świątecznego, organizowanego przez Stowarzyszenie Miasto z Wizją.

Już przed godz. 10.00 w centrum miasta pojawili się pierwsi wystawcy, których będziemy mogli spotkać tu przez cały weekend podczas bożonarodzeniowego kiermaszu. Kolorowe stragany nie tylko cieszą oko, ale też od razu przyciągnęły mieszkańców. Na wszystkich odwiedzających kiermasz czekają m.in. aromatyczne wędliny, miody czy słodkie przekąski. Z kolei ci zmarznięci mogą się tu ogrzać gorącą herbatą, kawą oraz – to oczywiście propozycja dla pełnoletnich mieszkańców – grzanym winem.

Na bożonarodzeniowym kiermaszu nie mogło zabraknąć także świątecznych ozdób. Te z cała pewnością są wyjątkowe, ponieważ wyszły spod ręki lokalnych artystów, przez co niemal każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju. A wybór, trzeba przyznać, jest naprawdę ogromny – od ręcznie zdobionych bombek, szydełkowych, filcowych i materiałowych ozdób, po choinki z szyszek oraz zarówno te strojne, jak i utrzymane w minimalistycznym klimacie stroików. A na tych mieszkańców, którzy już w ten weekend chcieliby „zaprosić” święta do swojego domu, czeka stoisko z bożonarodzeniowymi drzewkami.

Kiermasz dziś odwiedzili także funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy wraz ze swoimi małymi pomocnikami wręczali przechodniom odblaski, przypominając o tym, jak ważne jest dbanie o swoje bezpieczeństwo i dobrą widoczność na drodze i przejściach dla pieszych, zwłaszcza w tym zimowym okresie.

Świąteczne stragany będą czekały na mieszkańców także jutro (16.12) również od godz. 10.00 do godz. 18.00. Podobnie jak dziś, również w sobotę otwarte zostaną liczne stoiska, na których lokalni i przyjezdni twórcy zaprezentują nam efekty swojej pracy. Na świątecznych kramach nie zabraknie zarówno rękodzieła, jak i smacznych potraw.
Przypomnijmy, że kulminacja wydarzeń odbywających się w ramach tegorocznego Jarmarku Świątecznego czeka nas w niedzielę, 17 grudnia. Na Placu Wolności od godz. 13.00 do godz. 17.00 trwać będą występy sceniczne, które przeplatać się będą z licznymi konkursami z atrakcyjnymi nagrodami, podczas których do wygrania będą m.in. żywe choinki! Na miejskiej wigilii nie może zabraknąć także gościa honorowego. Mowa oczywiście o Świętym Mikołaju, który tego dnia spotka się zarówno z najmłodszymi, jak i nieco starszymi mieszkańcami, wręczając im świąteczne upominki.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk