Ruch Wspólna Polska popiera kobiety w walce o ich prawa

• Tv
Miasto z Wizją / 27.10.2020 / Komentarze
Jacek Lesiuk: Kobieta została ogołocona ze wszystkich swoich praw i na dodatek PiS zapiął jej kajdany

Dziś (wtorek, 27 października) przed biurem poselskim posłanki Małgorzaty Golińskiej odbył się krótki happening zorganizowany przez Ruch Obywatelski Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Jacek Lesiuk wraz z grupą młodych ludzi. Pojawili się oni przed szczecineckim zamkiem w towarzystwie nagiej, skutej kajdankami kukły, która ma symbolizować to, co obecnie dzieje się w naszym kraju. Mowa o pozbawianiu kobiet części praw i możliwości decydowania o sobie, swoim ciele i dalszym życiu.

- Mamy dość państwa, które zamiast chronić i pomagać, dzieli ludzi – mówi Jacek Lesiuk z Ruchu Obywatelskiego Wspólna Polska. - Jesteśmy z kobietami i będziemy do końca wraz z nimi walczyć o ich prawa. Kobieta została ogołocona ze wszystkich swoich praw i na dodatek PiS zapiął jej kajdany. Zerwiemy te kajdany razem.

Organizatorzy wtorkowego happeningu jednocześnie zachęcali mieszkańców do udziału w jutrzejszym kolejnym samochodowym strajku. Jednocześnie wyrazili nie tylko swoje wsparcie dla wszystkich kobiet walczących o swoje prawa, ale również podziękowali wszystkim mężczyznom, którzy wspierają kobiety w tym trudnej i nierównej walce.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra