Rugbiści z całej Polski zjadą nad Trzesiecko

Miasto z Wizją / 18.10.2016 / Komentarze
Okazją do spotkania będzie sobotni Turniej Pucharu Polski w Rugby 7

W najbliższą sobotę, 22 października nad Trzesiecko zjadą miłośnicy zyskującej coraz większą popularność w kraju gry w rugby. Tego dnia na stadionie Lechii rozegrany zostanie cykl spotkań w ramach Turnieju Pucharu Polski w Rugby 7, w trakcie którego na boisku spotkają się 7-osobowe drużyny (zwyczajowo zespoły liczą 15 zawodników).

Gospodarzem tej zdecydowanie widowiskowej sportowej imprezy jest prężnie działający w naszym mieście Rugby Klub Szczecinek. Jak informują organizatorzy, swój udział w rozgrywkach zapowiedziały już zespoły m.in. z Torunia, Szczecina, Grudziądza oraz z Wąbrzeźna. Turniej wystartuje o godz. 10.00. Dodajmy, że tę sportową imprezę wsparł również Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta.

Każdy, kto chciałby dołączyć do szczecineckiej drużyny, odejść od komputera czy TV i spróbować swoich sił w tym sporcie, może wybrać się na treningi Rugby Klub Szczecinek, które odbywają się na boisku w Trzesiece w każdą sobotę o godz. 9.00. Jak wielokrotnie podkreślali nasi rugbiści, jedynym warunkiem do rozpoczęcia treningów jest przede wszystkim serce do walki oraz… pojawienie się na treningu.

Tekst: Marzena Góra