Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Miasto z Wizją / 23.09.2019 / Komentarze
Przyjmowanie wniosków powinno rozpocząć się jeszcze w listopadzie

Na początku sierpnia poznaliśmy zwycięskie projekty w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Niektóre z nich są już w trakcie realizacji, również wykonanie pozostałych wkrótce się rozpocznie. Tymczasem władze miasta już powoli szykują się do ogłoszenia kolejnego naboru wniosków z pomysłami mieszkańców. Jeśli na najbliższej sesji Rady Miasta radni podejmą stosowną uchwałę, za kilka tygodni mieszkańcy ponownie będą mieli możliwość podzielenia się swoimi pomysłami i ubiegania się o ich realizację.

- Powoli rozpoczynamy promocję kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, który ruszy jeszcze w tym roku, a jest  przeznaczony do realizacji w roku przyszłym – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. - Tak te Budżety Obywatelskie powinny mniej więcej wyglądać, że już w roku poprzedzającym rozpoczyna się zbieranie pomysłów po to, żeby mieć dużo czasu zarówno na ocenę wniosków, jak i na zrealizowanie zwycięskich inicjatyw obywatelskich. Dlatego już teraz zachęcam mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów i udziału w kolejnej edycji – zarówno tych, którzy nie brali udziału w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, jak również tych, których pomysły nie znalazły się w tym roku w gronie zwycięskich inicjatyw.

- Mam nadzieję, że na najbliższej sesji radni przegłosują uchwałę dotyczącą Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Jeżeli ta uchwała znajdzie akceptację większości Rady, to na początku listopada powinniśmy rozpocząć zbieranie pomysłów. Sama zasada składania wniosków i formularz nie uległy zbyt wielkiej zmianie, jedynie w dwóch miejscach go doprecyzowaliśmy. Poszczególne zasady i reguły natomiast pozostają takie same, czyli te zgłaszane inicjatywy muszą znajdować się w zadaniach własnych miasta, muszą również zawierać się w ramach finansowych pomiędzy 20 a 200 tys. złotych i muszą być one przez samorząd zrealizowane w danym roku budżetowym. Rozpoczynamy nową inicjatywę Budżetu Obywatelskiego i serdecznie zachęcam wszystkich do zgłaszania swoich pomysłów – dodaje wiceburmistrz.

Więcej na ten temat w naszym jutrzejszym (26.09) programie samorządowym.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk