Rusza realizacja zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego

Miasto z Wizją / 13.01.2021 / Komentarze
Mieszkańcy wytypowali sześć inicjatyw, które zostaną sfinalizowane w tym roku

We wrześniu minionego roku poznaliśmy zwycięski projekty w ramach kolejnego, trzeciego już w historii naszego miasta Budżetu Obywatelskiego. Zostały one także zapisane w tegorocznym budżecie miasta. Teraz przyszła pora na ich realizację.

Mieszkańcy wytypowali nie pięć – jak to miało miejsce w poprzednich edycjach – ale sześć projektów, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. To dzięki temu, że dwa z projektów znajdujących się w pierwszej piątce są stosunkowo niedrogie w realizacji, dzięki czemu z przeznaczonej na ten cel puli 800 tys. zł można będzie sfinansować jeden dodatkowy projekt.

Najwięcej głosów mieszkańców uzyskał projekt dotyczący wykonania elektronicznego mechanizmu zegara wraz z jego uruchomieniem na wieży Kościoła Mariackiego. Oddano na niego 2114 głosów. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji mieszkańcy zagłosowali także za projektem dotyczącym wspomnianego zegara. Wówczas jednak zadanie dotyczyło renowacji zegarowych tarcz.

Drugie miejsce w głosowaniu zajął projekt dotyczący stworzenia w miejskiej przestrzeni łąk kwietnych. Za tym pomysłem zagłosowało 1401 mieszkańców. Dofinansowanie w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego przeznaczone zostanie także na stworzenie kolejnego muralu na jednym ze szczecineckich budynków oraz organizacje koncertów i zaproszenie do nas teatrów w ramach kolejnej edycji Art Pikniku (1385 głosów).

Kolejna inicjatywa, która uzyskała poparcie głosujących to budowa parkingu przy ul. Kołobrzeskiej (1347 głosów). Piąta inicjatywa, która doczeka się realizacji to zlokalizowanie w przestrzeni miejskiej lunet obserwacyjnych, które umożliwią obserwację najpiękniejszych zakątków miasta oraz podziwianie nocnego nieba (1283 głosów). Takie lunety pojawią się przy wieży Bismarcka, na pomoście widokowym przy zamku, na Mysiej Wyspie oraz na terenie przy łabędziej wyspie. Ostatnim, dodatkowym projektem, który zostanie zrealizowany w ramach przyszłorocznego BO jest budowa asfaltowego toru rowerowego przy skateplazie. Na ten pomysł zagłosowało 1280 osób.

Tekst: Marzena Góra