Ruszają przygotowania do utworzenia klasy muzycznej w "szóstce"

Miasto z Wizją / 25.02.2018 / Komentarze
7 marca w siedzibie Szkoły Muzycznej odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców

Jak już informowaliśmy, pojawiły się plany utworzenia w Szczecinku I klasy szkoły podstawowej, która jednocześnie odpowiadałaby potrzebom uczniów chcących rozwijać się w kierunku muzycznym. To wspólna inicjatywa dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego oraz Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga. Placówki postanowiły połączyć swoje siły i ułatwić rodzicom oraz dzieciom pogodzenie wszystkich zajęć.

- Dzisiaj wygląda to tak, że jeżeli mamy dziecko, które idzie do I klasy i chcemy posłać je do szkoły muzycznej, to dziecko najpierw chodzi do którejś szkoły w Szczecinku, potem kończy lekcje np. o godz. 12, idzie do domu i potem o godz. 16 trzeba je zawieźć do szkoły muzycznej - mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Tymczasem porozumienie pomiędzy dyrektorkami Szkoły Muzycznej i SP 6 mówi o tym, że jeżeli powstanie ta klasa muzyczna, to dzieci będą uczyły się w „szóstce” do godz. 12, a następnie będą przez opiekunów szkoły odprowadzani na lekcje właśnie do Szkoły Muzycznej. Tam przez około dwie godziny będą trwały dalsze zajęcia. Po ich zakończeniu, ok. godz. 14 dziecko będzie można odebrać do domu i nie trzeba będzie po południu z nim jeździć do szkoły.

W ramach tego projektu placówki zapewniają dzieciom m.in. zajęcia ogólnomuzyczne bezpośrednio po lekcjach w szkole podstawowej, opiekę w drodze na zajęcia do Szkoły Muzycznej, możliwość dopasowania indywidualnych zajęć gry na instrumencie z planem zajęć grupowych, zakończenie wszystkich zajęć do godz. 16.00, a także opiekę i zajęcia świetlicowe do godz. 16.00 w dniach zajęć w Szkole Muzycznej.

Warunkiem powstania takiej klasy jest odpowiednia ilość chętnych. Rodzice, którzy rozważają taką opcję, mają jeszcze miesiąc na podjęcie decyzji. W dniach 19-20 marca przeprowadzone zostaną indywidualne badania kandydatów zainteresowanych kształceniem w ramach projektu „Klasa muzyczna w SP 6”. Mają one na celu sprawdzenie, czy dziecko ma predyspozycje do rozpoczęcia nauki we wspomnianym wymiarze.

Wcześniej, 7 marca o godz. 18.00 w siedzibie Szkoły Muzycznej odbędzie się także spotkanie informacyjne dla rodziców.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk