Ruszyła budowa ronda "Strzelnica-Północ"

Miasto z Wizją / 09.08.2017 / Komentarze
Coraz szerszy zakres prac na budowie szczecineckiej obwodnicy S11

Budowniczowie wschodniego obejścia miasta w ciągu drogi ekspresowej S11, co rusz otwierają nowe odcinki robót. Te trwają już na całym 12-kilometrowym szlaku przyszłej obwodnicy.

Właśnie ruszyły prace przy węźle drogowym "Strzelnica". To tam, w sąsiedztwie byłej strzelnicy garnizonowej przy ul. Koszalińskiej, obwodnica "wejdzie" w obecną drogę krajową nr 11. W tym miejscu zostanie wybudowane rondo, które stanowić będzie, wg projektu, początek szczecineckiej obwodnicy od północy.

By rozpocząć roboty trzeba było "przyspieszyć" żniwa na powierzchni kilkuset m2. Trwają tam prace ziemne, grunt jest stabilizowany, widać już przyszły przebieg północnego początku naszej obwodnicy.

Więcej o największej w historii Szczecinka inwestycji drogowej napisaliśmy w ostatni poniedziałek (7.08), w artykule:

Przypomnijmy: Budowa wschodniego obejścia miasta (12 km długości) zamknie się gigantyczną - jak na Szczecinek - kwotą ponad 320 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce uporać się z inwestycją do wiosny 2019 roku.

Obwodnica Szczecinka będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na włączeniach w istniejącą obecnie drogę krajową nr 11 zostaną zlokalizowane dwa ronda - koło byłej strzelnicy garnizonowej przy wyjeździe na Koszalin i w Turowie, a na samej obwodnicy powstaną dwa węzły drogowe. Węzeł "Szczecinek - Śródmieście" połączy obwodnicę z DK20, a węzeł "Szczecinek - Wschód" - z terenami przemysłowymi miasta. W ramach realizacji inwestycji zbudowanych zostanie 13 obiektów mostowych.

Plan: GDDKiA