Rysunki Konturowe zawitały do Galerii Sztuki Zamek

Miasto z Wizją / 22.11.2022 / Komentarze
Wystawa jest czynna do końca roku

Do szczecineckiej Galerii Sztuki Zamek tym razem trafiły rysunki. Są to oczywiście prace wyjątkowe, które wyszły spod ręki malarza, grafika i plakacisty nagrodzonego w samym Hollywood – Macieja Woltmana. Wernisaż prac jednego z najpopularniejszych obecnie szczecińskich artystów miał miejsce w piątkowy wieczór.

Na zatytułowaną Rysunki Konturowe wystawę składa się kolekcja najnowszych rysunków (wykonanych w technice pastel plus akryl na kartonie), które w większości powstały w roku 2022. Jak tłumaczy sam autor dzieł: Rysunek jako forma wypowiedzi artystycznej jest pierwszym zapisem myśli, stanowi jedynie szkic a może już autonomiczne dzieło skończone. Rysunek konturowy sugeruje zamknięcie pewnej dowolnej formy, nadając jej kształt, umiejscawia ją w przestrzeni i nadaje jej emocje. Wystawa jest zapisem myśli, obserwacji i emocji. To wariacja na temat ciała, czasu i przestrzeni.

Maciej Woltman urodził się 5 lutego 1952 roku. W 1982 roku skończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu, a dyplom zdobył w dziedzinie plakatu i ilustracji książkowej w pracowni prof. W. Świerzego oraz malarstwa w pracowni prof. J. Świtki. Za plakat filmowy do japońskiego dramatu Ballada o Narayamie otrzymał wyróżnienie w filmowej Fabryce Snów.

Materiał (tekst i zdjęcia) - Portal Gryf.tv

(dziękujemy)