Same atrakcje w Muzeum Regionalnym

Miasto z Wizją / 13.09.2017 / Komentarze
Wykłady, wystawy i Jarmark Pomorski

Wrzesień w Muzeum Regionalnym rozpoczął się niezwykle atrakcyjnie od wykładu Joanny Powałki z Polskiego Towarzystwa Historycznego "Кnajpy, knajpeczki i kawiarnie powojennego Szczecinka".

O tym wydarzeniu pisaliśmy w artykule:
Oczywiście, to nie koniec atrakcji jakie przygotowało nam w najbliższych dniach szczecineckie Muzeum Regionalne. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się jeszcze dwa sobotnie wykłady.
16 września muzeum zaprasza na wykład Mateusza Zacharewicza „Tajemnice Wzgórza Marientron”, a tydzień później na wykład Anny Dymnej „Sprawa zaginionego parasola. Początek obu wykładów o godz. 14. Wstęp jest bezpłatny.
Sobota 23 września będzie jednocześnie ostatnim dniem eksponowania wystawy czasowej "Neustettin Noir" opowiadającej o kryminalnych przedwojennych historiach miasta nad Trzesieckiem.
Z kolei w czwartek 28 września o godz. 17 będzie miał miejsce wernisaż wystawy "Przestrzeń Boga" według Jerzego Nowosielskiego. To wystawa z kolekcji krakowskiej Galerii Starmach. W trakcie wernisażu odbędzie się konferencja na temat twórczości Nowosielskiego. Wystawę będziemy mogli oglądać do 29 października.
Niezwykle atrakcyjny wrzesień w Muzeum Regionalnym zwieńczy "Jarmark Pomorski" - w sobotę 30 września na dziedzińcu muzealnym. Początek o godz. 12.