Seniorzy spotkali się na wigilii

Miasto z Wizją / 21.12.2019 / Komentarze
Świąteczne życzenia złożyli im także burmistrzowie

Szczecinecki Klub Aktywnego Seniora, który rozpoczął swoją działalność w czerwcu tego roku, od samego początku skupia tych nieco starszych mieszkańców naszego miasta, którzy chętnie biorą udział w licznych spotkaniach. A propozycji na aktywne wspólne spędzanie czasu nie brakuje – od wykładów, poprzez kursy aż po rozmaite warsztaty tematyczne, pozwalające uczestnikom nie tylko poszerzać swoją wiedzę, ale także odkrywać nowe pasje i zdobywać umiejętności.

Jednak ostatnie spotkanie w ramach Klubu Aktywnego Seniora, które odbyło się w środę (18 grudnia) miało nieco inny charakter. Tym razem nasi seniorzy spotkali się, aby wspólnie wprawić w atmosferę zbliżających się świat. Tego dnia odbyła się pierwsza w naszym mieście wigilia dla seniorów. Wspólne chwile umilił wszystkim występ zespołu Pasjonatki.

Naszych seniorów odwiedził także burmistrz Daniel Rak oraz wiceburmistrz Maciej Makselon, aby przełamać się z nimi opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. - Macie Państwo w sobie mnóstwo pozytywnej energii i chęci do życia. Cieszę się, że możemy Was wspierać w realizacji Waszych pasji i pomagać w organizacji wolnego czasu. Gwarantuję, że w kolejnych latach w budżecie Szczecinka nie zabraknie pieniędzy na zajęcia dla seniorów – zapewnił burmistrz.

Tekst: Marzena Góra

Foto: FB/Daniel Rak