Siedmiu chętnych na przebudowę ul. Turystycznej

Miasto z Wizją / 26.01.2017 / Komentarze
Jest gruntowa, będzie asfaltowa - do końca czerwca 2017 roku

O tym, że ulica Turystyczna będzie przebudowywana w 2017 roku, pisaliśmy kilkakrotnie. Kilkanaście dni temu ratusz ogłosił przetarg na gruntowny remont traktu w Trzesiece. Dziś (czwartek 26.01) otworzono oferty. Było, w czym wybierać, bo ul. Turystyczną chce nam przebudować aż 7 firm.

- Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma "Marbruk" z Charzykowy koło Chojnic w wys. 740 tys. zł - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Z kolei najdroższa oferta opiewała na kwotę 914 tys. zł.

To dobra wiadomość dla ratusza, bo na inwestycję miasto planowało wydać przynajmniej kilkaset tysięcy złotych więcej. Jednym słowem, będą duże oszczędności w budżecie miasta.

Teraz do pracy weźmie się komisja przetargowa. Jeżeli nie będzie miała zastrzeżeń do złożonej przez "najtańszą" firmę oferty, wówczas umowa zostanie skonsumowana.

Zadanie inwestycyjne nosi nazwę: "Budowa ulicy Turystycznej w Szczecinku". Roboty powinny ruszyć pod koniec lutego, a zostać sfinalizowane do 30 czerwca br. Realizacja inwestycji polegać będzie na budowie jezdni (nawierzchnia bitumiczna - teraz jest gruntowa) i chodników (dla ruchu pieszych i rowerów), budowie odwodnienia, oświetlenia drogi, usunięciu kolizji z istniejącym zagospodarowaniem i uzbrojeniem oraz regulacja pasa drogowego. Roboty prowadzone będą na długości około 400 metrów.