Skromna uroczystość Święta Konstytucji 3 Maja

Miasto z Wizją / 04.05.2021 / Komentarze
Samorządowcy złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą wydarzenia 1946 roku

Corocznie w Szczecinku niezwykle uroczyście obchodzono Święto Konstytucji 3 Maja. Ceremoniał odbywał się na Placu Wolności przed szczecineckim ratuszem - siedzibą władz miasta. Niestety, w tym roku - podobnie jak w minionym - było bardzo skromnie. Wszystko za sprawą epidemii wirusa i wciąż obowiązujących obostrzeń.

W tym roku obchody odbyły się bez uroczystych przemówień, sztandarów, reprezentacji służb mundurowych, a także bez udziału mieszkańców. W ich imieniu wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą wydarzenia z 3 maja 1946 roku złożyli burmistrzowie Daniel Rak, Dorota Rusin-Hardenbicker i Maciej Makselon.

W krótkiej uroczystości wziął również udział Poseł na Sejm RP Jerzy Hardie-Douglas, radny wojewódzki Jakub Hardie-Douglas, przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź, starosta Krzysztof Lis a także delegacje partii politycznych działających na terenie naszego miasta.

O wydarzeniach, które rozegrały się w maju 1946 roku piszemy więcej w artykule "To się działo 75 lat temu". /zr/