Śledczy przeprowadzą się z Mestwina na Polną

Miasto z Wizją / 14.11.2016 / Komentarze
Nowa siedziba Prokuratury Rejonowej

Szczecineckich śledczych czeka niebawem przeprowadzka. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie zwróciła się do miasta o przekazanie (w drodze darowizny) działki o powierzchni nieco ponad 4 tys. m2, położonej przy ul. Polnej - pomiędzy lokalem "Karolinka", Parkiem Leśników przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego na ul. Kołobrzeskiej, a osiedlem domów socjalnych. Wszystko to w celu wybudowania tam nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Szczecinku.

Teraz decyzja należy do Rady Miasta. Radni zajmą stanowisko w tej sprawie podczas sesji w poniedziałek 21 listopada.

W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in. "Z wnioskiem o przekazanie działki na cel publiczny wystąpiła Prokuratura Okręgowa w Koszalinie z przeznaczeniem na utworzenie nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Szczecinku. Obecnie siedziba Prokuratury mieści się w budynku, który wg wnioskodawcy nie jest przystosowany i nie pozwala na zainstalowanie szeregu urządzeń pomocnych w zwalczaniu i ograniczaniu przestępczości. W przypadku niewykorzystania nieruchomości na ten cel, darowizna podlega odwołaniu. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „POLNA-1” działka położona jest na terenie przeznaczonym pod usługi.