Ślubowanie i prezenty od Kronospanu

Miasto z Wizją / 13.10.2019 / Komentarze
Uroczystość w Zespole Szkół Technicznych

Dziś (piątek 11.10) w Zespole Szkół Technicznych miała miejsce uroczystość. Dyrekcja szkoły i starsi uczniowie oficjalnie przywitali swoich kolegów - pierwszoklasistów klas patronackich firm Kronospan Polska i Silva.  Ci złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Dyrektor technicznej placów edukacyjnej Anna Wisłocka-Bogdanowicz życzyła najmłodszym uczniom jak najlepszych wyników w nauce. Zapewniła jednocześnie, że szkoła zrobi wszystko, by mogli przyswajać wiedzę na jak najwyższym poziomie.

Uroczystość była też okazją do wręczenia prezentów uczniom pierwszej klasy o specjalnościach technik technologii drewna i kierowca mechanik. Szczecinecki Kronospan opiekuje się klasami i pomaga uczniom. Dziś pierwszoklasiści dotrzymali cenne upominki w postaci pięknego zestawu najróżniejszych narzędzi.

Głos zabrał też Jakub Piniarski, HR Manager Kronospan Polska.

- Mogę z dumą powiedzieć, że nasze klasy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów - powiedział "Miastu z Wizją" J. Piniarski.

- Mamy ponad 40 uczniów w klasie o specjalności kierowca mechanik i ponad 60 uczniów w klasie technik technologii drewna. Jestem przekonany, że większość dzisiejszych pierwszoklasistów, po ukończeniu nauki w naszych klasach patronackich, trafi do Kronospanu i znajdzie u nas zatrudnienie.

Jak powiedział nam J. Piniarski, Kronospan planuje utworzyć nowe kierunki nauczania w Zespole Szkół Technicznych. Więcej na ten temat będzie wiadomo już niebawem.

Uczniowie obdarowali swoich pedagogów symbolicznymi upominkami, a HR Manager Kronospanu Jakub Piniarski wręczył pierwszoklasistom zestawy narzędzi.

Projekt klas patronackich Kronospanu służy kilku branżom i jest realizowany z ogromnym sukcesem – na obu kierunkach w szczecineckim ZST kształci się obecnie 160 przyszłych techników technologii drewna oraz kierowców mechaników. Na absolwentów czeka praca zarówno w Kronospanie, Silvie, jak i wielu innych firmach drzewnych, meblarskich czy transportowych.