Śmieciowy biznes w 2017 roku za 2,47 mln zł

Miasto z Wizją / 13.12.2016 / Komentarze
Do ratusza wpłynęła jedna oferta

Dziś (wtorek 13.12) w ratuszu odbył się przetarg na odbiór i transport odpadów komunalnych na terenie miasta.

- Otrzymaliśmy jedną ofertę, złożyło ją Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na kwotę 2,47 mln zł - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Teraz do pracy przystąpi komisja przetargowa. Musi sprawdzić wszystkie dokumenty. Jeżeli nie będzie uchybień, szczecinecka firma otrzyma zamówienie na prowadzenie śmieciowego biznesu w 2017 roku - od 2 stycznia do 31 grudnia.

Na barkach firmy, która otrzyma zamówienie spoczną obowiązki zebrania śmieci z terenu miasta i wywiezienia ich do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Wardyniu Górnym.

Odbiór odpadów to nie wszystkie usługi w tym zakresie. Firma, która wygra przetarg musi też opróżnić specjalistyczne pojemniki na zużyte baterie i akumulatory, odebrać z aptek przeterminowane leki oraz przeprowadzać zbiórkę odpadów wielkogabarytowych (teraz nie, co dwa miesiące, jak dotąd, ale jak zdecydowała Rada Miasta, co miesiąc).

Na „dziś” ceny za odbiór śmieci dla mieszkańców Szczecinka pozostają bez zmian. Odpady nieposegregowane kosztują 21 zł za m3, a posegregowane - 14 zł za m3.