Śniadanie Wielkanocne w "Zaciszu"

Miasto z Wizją / 31.03.2018 / Komentarze
Na stole najsmakowitsze potrawy, zajączek przyniósł też słodkie prezenty

Dziś w Wielką Sobotę 31 marca tuż po południu podopieczni Domu dla Bezdomnych „Zacisze” przy ul. Wodociągowej zasiedli do wielkanocnego śniadania.

- Tradycyjnie, jak co roku na święta Wielkiej Nocy spotykamy się w "Zaciszu", w tym roku już po raz dziewiąty. Nasz świąteczny stół tradycyjnie darzy, "czym chata bogata" - mówi "Miastu z Wizją" Elżbieta Baran, pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku.

- Nasi podopieczni chętnie przychodzą do nas na poczęstunek. Wspólnie, razem spędzamy ten świąteczny czas. Na stole mamy nie tylko tradycyjny żur z białą kiełbasą i wielkanocne jajeczko, ale również inne potrawy, min. pieczonego kurczaka, bigos, wędlinę, ryby, sałatki oraz najprzeróżniejsze i smakowite wielkanocne wypieki. Nie zabrakło nam też słodkości. Nasi darczyńcy okazali się bardzo hojni.

Jak nam powiedziała pani Elżbieta, "Zacisze" przygotowało świąteczne śniadanie na około 50 osób.

- Oczywiście, co już jest tradycją, wszyscy, którzy spędzają z nami czas przy wielkanocnym stole dostaną od nas żywność, by w święta nie byli głodni - mówi E. Baran.

Atmosfera w czasie wielkanocnego śniadania była, co warto podkreślić, bardzo miła. Osoby bezdomne chętnie z nami rozmawiały.