Statki w przyszły weekend wracają na Trzesiecko

Miasto z Wizją / 19.06.2020 / Komentarze
Pierwsze kursy odbędą się w sobotę, 27 czerwca. Sprawdź rozkład jazdy

Ta wiadomość z całą pewnością ucieszy wszystkich miłośników odpoczynku nad wodą, którzy równie chętnie korzystają z możliwości wybrania się w rejsy po jeziorzenaszymi statkami. Będą mogli oni spędzić czas w ten sposób już w przyszły weekend.

W następną sobotę, 27 czerwca szczecineckie statki wypłyną w swoje pierwsze w tym sezonie rejsy po Trzesiecku. Podobnie jak w minionym roku na wycieczkę będziemy mogli wybrać się  „Księżną Jadwigą” lub „Bayernem”. Rejsy będą odbywały się od codziennie od 27 czerwca i będą realizowane do końca wakacji, czyli do 30 sierpnia.

Szczecineckie statki do tegorocznego sezonu są już gotowe. Po przezimowaniu w dokach przeszły coroczną, wymaganą kontrolę.

W tym roku do swojej dyspozycji będziemy mieli siedem przystanków (w tym jeden na żądanie). Będą to przystanki: Zamek, Centrum, Hotel

Zamek, Centrum, przy dawnym hotelu Resiedence, Trzesieka (na żądanie), Mysia Wyspa (postój 10 minut), Świątki Plaża oraz Wieża Bismarcka. Z rozkładu w tym roku zniknął przystanek znajdujący się przy Restauracji Jolka ze względu na zły stan techniczny pomostu (przypomnijmy, że pomost ten nie jest własnością miasta). Za bilet normalny zapłacimy 15 zł, natomiast bilet ulgowy kupimy w cenie 10 zł.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk