Strażnicy miejscy uratowali młodego koziołka

• Tv
Miasto z Wizją / 10.04.2018 / Komentarze
Przebieg zdarzenia zarejestrowały kamery, w które wyposażeni są funkcjonariusze

Nie ma właściwie tygodnia, w  którym funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej nie byliby wzywani do interwencji z udziałem zwierząt. Zazwyczaj zgłoszenia te dotyczą błąkających się bez opieki psów, bezdomnych kotów, rannych ptaków, a także dzikich zwierząt, które „zbłądziły” na terenie naszego miasta. Jak się okazuje, dzikie czworonogi mogą liczyć na pomoc strażników również w ich naturalnym środowisku, a nie tylko na miejskich ulicach. Tak było w minioną niedzielę, 8 kwietnia. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery, w które wyposażeni są funkcjonariusze.

- Około godz. 14:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na terenie leśnym przy ul. Skowronkowej znajduje się sarna zaplątana w ogrodzenie. Na miejscu strażnicy znaleźli młodego koziołka, który miał splątane tylne łapy w ogrodzeniu. Strażnicy na miejscu przystąpili do czynności. Aby go uwolnić nożycami przecięli ogrodzenie – informują strażnicy.

Okazało się, że koziołek – z powodu doznanych obrażeń - po uwolnieniu nie był w stanie stać i poruszać się o własnych siłach. Dlatego też funkcjonariusze poprosili o pomoc lekarza weterynarii. Zwierzę otrzymało środki przeciwbólowe oraz zostało przetransportowane do lecznicy dla zwierząt, gdzie uzyskało pomoc.

Tekst: Marzena Góra

Foto: nhsn nci ac uk - Chris Barlow