Stypendium Douglasa. Ostatni dzień na złożenie wniosku

• Tv
Miasto z Wizją / 15.10.2021 / Komentarze
Jerzy Hardie-Douglas ufunduje sześć rocznych stypendiów dla zdolnej młodzieży

W minionym czasie najwyżsi urzędnicy w państwie decyzją rządu PiS otrzymali spore podwyżki swoich uposażeń. Jak już informowaliśmy Jerzy Hardie-Douglas postanowił wykorzystać te dodatkowe środki w zupełnie innym celu. Poseł otrzymaną kwotę podwyżki postanowił przeznaczyć na ufundowanie sześciu rocznych stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży z terenu naszego powiatu.

Program wsparcia finansowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu szczecineckiego to przedsięwzięcie skierowane do szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wspieranie młodzieży osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, posiadających udokumentowane osiągnięcia sportowe lub artystyczne w dziedzinie sztuki i szeroko rozumianej kultury.

- Z tego względu, że nie zgadzam się ze sposobem wprowadzenia „tylnymi drzwiami” podwyżek dla posłów i senatorów, dlatego postanowiłem znaczna część tej podwyżki przeznaczyć na stypendia dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu szczecineckiego – mówi poseł Jerzy Hardie-Douglas. – to są stypendia, które będą wypłacane przez cały rok, przez 12 miesięcy i będą one oczywiście aktualne do czasu, kiedy będę parlamentarzystą. Na stypendia przeznaczam nie pieniądze z biura poselskiego, tylko moje prywatne pieniądze, które zasilają moje konto, a które przychodzą do mnie z kancelarii sejmu.

Trwa przyjmowanie wniosków. Każdy, kto chciałby ubiegać się o stypendium może to zrobić odwiedzając stronę www.douglas.net.pl/stypendium. Tu możemy znaleźć pełny regulamin programu stypendialnego, pobrać wniosek a także złożyć swoje dokumenty. Nabór wniosków trwa do 22 października. Z kolei beneficjentów stypendium poznamy do 29 października. Wyłoni ich kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele szczecineckich mediów.

Więcej na temat programu „Stypendium Douglasa” w materiale wideo powyżej oraz na stronie www.douglas.net.pl/stypendium.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra