Stypendium za sport i naukę

Miasto z Wizją / 12.10.2016 / Komentarze
Wnioski tylko do 15 października

To już ostatnie dni na składanie wniosków o stypendia za wybitne osiągnięcia w sporcie, nauce i dziedzinach artystycznych.

- Pisma do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta należy dostarczyć do soboty 15 października - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.

- W tym roku zmieniają się nieco zasady przyznawania wsparcia finansowego. Tradycyjnie mogą na nie jednak liczyć uczniowie i studenci, którzy mieszkają na terenie Szczecinka. Tegoroczne stypendia przyznawane będą w następujących kategoriach:

4 stypendia uczniom szkół podstawowych,

6 stypendiów uczniom gimnazjów,

2 stypendia uczniom szkół ponadgimnazjalnych,

2 stypendia artystyczne - uczniom szkoły muzycznej oraz uczniom będącym członkami stowarzyszeń i organizacji artystycznych mających siedzibę oraz działających na terenie miasta– za wybitne osiągnięcia artystyczne,

2 stypendia sportowcom - uczniom jednej z wyżej wymienionych szkół, za wybitne osiągnięcia sportowe,

2 stypendia studentom, którzy w dniu złożenia wniosku stypendialnego nie przekroczyli wieku 26 lat.

Jak powiedział nam M. Ludewicz, stypendium dla uczniów przyznawane jest na okres 10 miesięcy. Natomiast studenci mogą liczyć na wsparcie przez 9 miesięcy. Wysokość każdego stypendium ustala i przyznaje burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Wszystko na temat składania wniosków oraz niezbędnych dokumentów można przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miasta. Stamtąd można też pobrać wniosek.

Adres: http://www.szczecinek.pl/pl/news/ostatni-dzwonek-na-stypendium-za-sport-...