Sukces uczniów I Liceum Ogólnokształcącego

Miasto z Wizją / 03.06.2020 / Komentarze
Znaleźli się wśród laureatów i finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Tym razem popisali się swoją wiedzą w trakcie II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu, której organizatorami byli Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne PTNk i V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie.

- W 2019 roku Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Mózgu uzyskał tytuł olimpiady tematycznej wspieranej przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Dwóch Laureatów Olimpiady zgodnie z uchwałą Senatu uzyskuje prawo do studiowania na wybranym przez siebie kierunku w PUM w Szczecinie z pominięciem procedury rekrutacyjnej – informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. - Jest to ogromne osiągnięcie tych wszystkich, którzy organizowali i uczestniczyli w dotychczasowych edycjach Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu.

- W tym roku tytuł Laureatów II Ogólnopolskiej Olimpiady przypadł dwóm finalistom z najwyższymi lokatami w eliminacjach okręgowych – wyjaśnia dyrektor szkoły Arkadiusz Szczepaniak.  - Na I miejscu uplasowała się nasza uczennica Aleksandra Andrzejewska z klasy III E i otrzymała tytuł laureata etapu centralnego II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu.

Tytuł finalisty etapu centralnego otrzymali również: Katarzyna Serement (uczennica klasy II D1), Kornelia Ksok (uczennica klasy III D), Katarzyna Awtuch (uczennica klasy III D), Urszula Begiedza (uczennica klasy I E), Mateusz Radzymiński (uczeń klasy II D1), Roland Schlamberger (uczeń klasy II D1).

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk