Szczecineccy radni apelują do Zarządu Dróg Wojewódzkich

Miasto z Wizją / 07.01.2020 / Komentarze
Cel: Poprawić bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych na ul. Kołobrzeskiej

W związku z ostatnimi wydarzeniami, jakie miały miejsce na ulicy Kołobrzeskiej w wyniku, których poszkodowanych zostało dwoje pieszych wspólnie z radnymi Koalicji Obywatelskiej składamy pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z wnioskiem o doświetlenie przejścia dla pieszych znajdującego się na ulicy Kołobrzeskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 172 - mówi "Miastu z wizją" Jakub Hardie-Douglas, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego.

- Liczymy, że problem zostanie w najbliższym czasie rozwiązany a montaż doświetlenia na przejściu na pasach realnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym newralgicznym obszarze. W najbliższym czasie zostaną również podjęte rozmowy z ZZDW Koszalin dotyczące możliwości budowy w tym miejscu zatoki autobusowej.

Pod pismem (w załączeniu tekstu) podpisali się radni: Marcin Kaszewski (Rada Miasta), Maciej Kaźmierski (Rada Powiatu) i Jakub Hardie-Douglas (Sejmik Zachodniopomorski).

Tekst i foto w tekście: Sławomir Włodarczyk

Foto główne: Marcin Kaszewski