Szczecinecka Akademia świętuje 10 urodziny

Miasto z Wizją / 15.10.2016 / Komentarze
Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

Dziś (sobota 15.10) w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. księżnej Elżbiety, w samo południe, miała miejsce znamienita uroczystość - inauguracja X Roku Akademickiego na Wydziale Zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk w Szczecinku.

Na uroczystość przybyło wielu gości z kadrą kierowniczą i dydaktyczną uczelni oraz Posłem na Sejm RP Radosławem Lubczykiem, Starostą Szczecineckim Krzysztofem Lisem, Burmistrzem Szczecinka Jerzym Hardie-Douglasem i Przewodniczącą Rady Miasta Katarzyną Dudź na czele.

Uroczystość poprowadził kanclerz szczecineckiej uczelni Sławomir Elegańczyk. W swoim wystąpieniu przedstawił rys historyczny akademii w naszym mieście. Pogratulował też nowo przyjętym studentom i życzył im jak najwyższych ocen.

- Do dziś nasza akademia na studiach licencjackich wykształciła ponad 900 osób. Prace magisterskie obroniło 158 absolwentów. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w Szczecinku jest akademia - mówił m.in. S. Elegańczyk.

Głos zabrał też dziekan szczecineckiej akademii dr Bartłomiej Stopczyński. W swoim wystąpieniu, tak jak jego poprzednik, życzył studentom jak najwyższych ocen i satysfakcji w życiu osobistym, a po zdobyciu dyplomu - znalezienia dobrej satysfakcjonującej pracy. Życzenia skierował również do kadry dydaktycznej uczelni.

Krótkie wystąpienie miał też starosta szczecinecki Krzysztof Lis.

- Zawsze uważałem, że siedzibami szkół wyższych wcale nie muszą być wyłącznie duże miasta - mówił m.in. starosta. - Okazuje się, że akademia z powodzeniem i sporymi sukcesami może funkcjonować również w mieście średniej wielkości, jakim jest nasz Szczecinek.

Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017 zakończyła immatrykulacja studentów I roku.

Uroczystość uświetnili wspaniałym koncertem młodzi muzycy zespołu "Prokop Band". Niesamowite wykonanie legendarnego utworu "We Are the Champions" zespołu Queen zostało przyjęte gromkimi brawami uczestników uroczystości.