Szczecinecką „Belgijkę” obejrzało blisko pół miliona osób

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.02.2018 / Komentarze
Po trzech latach ten kilkuminutowy film wciąż cieszy się dużą popularnością

Blisko trzy lata temu na placu Wolności wczesnym popołudniem zebrała się młodzież ze szczecineckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, aby wspólnie przez kilkanaście minut zatańczyć niezwykle wówczas popularną w kraju „Belgijkę”. Trzeba przyznać, że takiego poruszenia w centrum Szczecinka zapewne nie pamiętali nawet najstarsi mieszkańcy.

Fascynacja tym integracyjnym tańcem zrodziła się w maju 2014 roku w Gimnazjum nr 1. Od tego czasu uczniowie za każdym razem, kiedy usłyszeli znajome nuty utworu „Smidje” belgijskiego zespołu Laïs, zrywali się z miejsc, aby wspólnie zatańczyć. Rok później postanowili swoim dość nietypowym szkolonym zwyczajem zarazić pozostałą część miasta. Tym samym 27 kwietnia 2015 r. w centrum miasta gotowych do wspólnego tańca stawiło się ok. tysiąc osób.

Od tego wydarzenia minęło już sporo czasu, jednak materiał wideo zarejestrowany tego dnia wciąż cieszy się sporą popularnością wśród internautów, którzy wyjątkowo chętnie i często wracają do niego. Do tej pory kilkuminutowy film pokazujący wspólnie tańczących szczecinecczan obejrzało już blisko pół miliona osób. Przypomnijmy sobie, co działo się trzy lata temu w centrum miasta.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia, montaż: Paweł Adamowski