Szczecinecka gra miejska wyróżnia się na tle kraju

• Tv
Miasto z Wizją / 08.04.2018 / Komentarze
To najstarsza tego typu impreza na Pomorzu Zachodnim i najkonsekwentniej realizowana w Polsce

Od blisko dziesięciu lat Szczecinek na jeden dzień w roku staje się planszą do gry. Wówczas dobrze znana nam przestrzeń nagle wydaje się być dużo bardziej tajemnicza i jakby obca. Oznaczać może to tylko jedno – czas na kolejną grę miejską. W tym roku odbędzie się już dziesiąta edycja tego wydarzenia, w trakcie którego mieszkańcy będą musieli rozwikłać kolejną mroczną zagadkę z przeszłości miasta. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym organizatorem miejskiej jest 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

Organizatorzy – oprócz pierwszego okrągłego jubileuszu – mogą mieć więcej powodów do zadowolenia i świętowania. Okazuje się bowiem, że szczecinecka odsłona gry miejskiej jest wyjątkowym wydarzeniem nie tylko w naszym województwie, ale również niejako ewenementem w skali kraju.

- Szczecinecka gra miejska jest najstarszą tego typu imprezą na całym Pomorzu Zachodnim – mówi „Miastu z Wizją” Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. – Jednak nie tylko ten fakt wyróżnia to wydarzenie. Jest to także najbardziej konsekwentnie i najdłużej w Polsce organizowana impreza tego typu. Jeszcze żadna inna gra miejska w kraju nie miała dziecięciu dorocznych edycji. One co prawda odbywały się w innych miastach, ale organizowane były z przerwami. Natomiast my możemy pochwalić się tym, że w Szczecinku jest ona organizowana konsekwentnie każdego roku bez żadnych przerw.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja tego wydarzenia odbędzie się 7 lipca. Wkrótce organizatorzy zdradzą jej scenariusz oraz rozpoczną przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych. – Zainteresowanie udziałem w grze jest bardzo duże, dlatego warto zapisać się wcześniej. Wspólnie z harcerzami z 13 Czarnego Szczepu zapraszamy wszystkich do przeżycia z nami kolejnej przygody – dodaje nasz rozmówca.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra