Szczecinecka Karta Gościa ze zniżkami dla turystów

Miasto z Wizją / 18.06.2020 / Komentarze
Inicjatywa ma zachęcać do wypoczynku w naszym mieście

Branża turystyczna od kilku miesięcy przeżywa poważny kryzys. Wstrzymanie świadczenia niemal wszystkich usług, odwołanie zaplanowanych wyjazdów oraz wciąż duża obawa potencjalnych turystów przed podróżowaniem  mocno odbiła się na kondycji finansowej tej gałęzi gospodarki nie tylko w naszym kraju, ale niemal na całym świecie. Pewnym jest, że w tym roku dużo bardziej doceniana i znacznie chętniej wybierana będzie turystyka krajowa, zamiast zagranicznych wojaży.

Władze atrakcyjnych turystycznie miejscowości – nie tylko tych popularnych, ale też tych mniej znanych – od jakiegoś czasu zastanawiają się nad tym, w jaki sposób przyciągnąć do siebie jak największą liczbę turystów i zachęcić ich do odpoczynku w danym miejscu. W naszym mieście odpowiedzią na to pytanie ma być „szczecinecka karta gościa”. Ma ona gwarantować odwiedzającym nasze miasto turystom szereg atrakcyjnych zniżek na rozmaite atrakcje i usługi.

- To jest projekt, nad którym pracujemy od jakiegoś czasu. Burmistrz stwierdził, że fajnie byłoby zaproponować turystom coś, co skłoniłoby ich do przyjazdu do naszego miasta. Bo oczywiście każde miasto i każdy region o tych turystów będzie teraz walczył, ponieważ branża przez kilka miesięcy praktycznie stała i była pozbawiona jakichkolwiek przychodów – mówi Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

- Wspólnie opracowaliśmy projekt, który nazywa się Szczecinecką Kartą Gościa. To będzie szereg zniżek na szeroko rozumiane usługi turystyczne. Zniżki będą obowiązywały m.in. na wyciąg do nart wodnych, tramwaje wodne, kino i basen,  ale również na ofertę gastronomiczną i cukierniczą w naszym mieście. Warunek jest jeden – jeżeli ktoś będzie chciał z tej oferty skorzystać, musi zakwaterować się w którymś ze szczecineckich hoteli. To właśnie hotele będą tę kartę dystrybuować i będą właściwie pierwszym filtrem, żeby weryfikować, czy ktoś taką kartę powinien dostać. Te karty będą imienne, wydawane tylko na okres pobytu w mieście.

- Przy okazji apeluję do wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w tej karcie, do właścicieli różnych punktów gastronomicznych czy też innych usług oferowanych turystom. Jeżeli chcieliby do tego przystąpić, zapraszamy do kontaktu ze Szczecinecką Lokalną Organizacją Turystyczną poprzez naszą stronę internetową lub dzwoniąc pod numer telefonu 536 924 998. Zachęcamy wszystkich, do włączenia się w tą inicjatywę, bo im więcej turystów do nas przyjedzie, tym więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach gestorów całej branży, a to też się odbije na życiu naszej całej lokalnej społeczności – dodaje Mariusz Getka.

Każdy turysta, który będzie chciał skorzystać ze wspomnianej karty, otrzyma również informacje dotyczące tego, gdzie może skorzystać z rabatów i w jakiej wysokości. Szczecinecka Karta Gościa ma ruszyć od 1 lipca i planowo ma funkcjonować do końca października.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk