Szczecinecki Dzień Kobiet na sportowo

• Aktualności
Miasto z Wizją / 08.03.2020 / Komentarze
Przednia zabawa na dystansie 5 kilometrów

Na doskonały pomysł wpadli szczecineccy animatorzy sportu organizując imprezę mającą uświetnić Międzynarodowy Dzień Kobiet - Bieg Kobiet w Szczecinku. Dziś (sobota 7.03) miała miejsce druga edycja imprezy. Panie rywalizowały na dystansie 5 km w Nordic Walking i w biegu.

Na starcie (bieg plus Nordic Walking)  - start i meta na Stadionie Miejskim - stanęło około 200 pań. W biegu zwyciężyły szczecinecczanki - Kamila Werner (czas 0.22.24 min.) przed Joanną Koczwarą i Katarzyną Perlik z Miastka. Dalsze miejsca zajęły: Anna Makselon, Monika Fiłonowicz, Anna Zaręba, Magdalena Krukowska (Drzonowo), Patrycja Nerć, Ewelina Werner-Polasik i Wioletta Wołyńska (Koszalin).

Wyniki biegu tu:

W Marszu Nordic Walking zwyciężyła Zyta Jurczyszyn z Czaplinka przed Renatą Serafin (Szczecinek) i Angeliką Bronowicka (Górzna).

Wyniki marszu NW tu:

Wszystkie panie kończące bieg i marsz NW otrzymywały gustowne medale i symbolicznego tulipana. Wręczali je panowie: wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon, zastępca dyrektora OSiR Dariusz Mazur i szef Stowarzyszenia Team Biegowy Szczecinek (organizator imprezy) Marcin Szymański.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk