"Szczecinecki Jesiotr" darzył rybami

Miasto z Wizją / 13.10.2019 / Komentarze
Wędkarze złowili 11 szczupaków, 6 sandaczy i 16 okoni

Dziś (sobota 12.10) na jeziorze Trzesiecko rozegrano Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Parami z Łodzi "Szczecinecki Jesiotr 2019". Do rywalizacji przystąpiło 35 wędkarzy ze Szczecinka i innych miast Pomorza Zachodniego i Środkowego.

Pogoda dopisała, ryby brały - obficie. Komisja sędziowska pod przewodnictwem Marii Siebert sklasyfikowała 33 wymiarowych szczupaków, sandaczy i okoni.

Największą rybę zawodów - szczupaka o długości 85,5 cm złowili Wojciech Jażdżewski i Robert Pobojewski. Najdłuższy sandacz zawodów padł łupem pary Przemysław Kalinicz i Paweł Hałuszka. Z kolei najdłuższym okoniem - 37 cm mogli się cieszyć Dariusz Gorkowienko i Krzysztof Zalewski.

"Szczecinecki Jesiotr" wygrali łowcy najdłuższego szczupaka - Wojciech Jażdżewski i Robert Pobojewski z Człuchowa. Na drugim miejscu podium stanęli Przemysław Kalinicz i Paweł Hałuszka (obaj Szczecinek), a trzecie miejsce zdobyli Wojciech Liniewicz i Tomasz Gołębski (Szczecinek). Dość powiedzieć, że na podium było bardzo "ciasno". Zwycięzców i parę na trzecim miejscu dzieliło zaledwie 50 punktów.

Zwycięzcy obdarowani zostali nagrodami rzeczowymi. Organizatorzy zawodów - Koło PZW "Jesiotr" ufundowało też liczne nagrody pocieszenia (były losowane) - wędki, kołowrotki i torby wędkarskie.

- Dziękuję kolegom za liczny udział w dzisiejszych zmaganiach. To były przedostatnie zawody w tym roku. Finał sezonu czeka nas w listopadzie, gdy rozegramy "Drapieżnika 2019" - powiedział "Miastu z Wizją" szef "Jesiotra" Andrzej Pilzek.

Za naszym pośrednictwem zarząd "Jesiotra" dziękuje darczyńcom i sponsorom - miastu, powiatowi, OSiR-owi i sklepom wędkarskim "Amur" i "Dobre branie".

Foto z rybami: Tomasz Kamyszek - PZW "Jesiotr"