Szczecineckie kolorowanki w prezencie dla najmłodszych

Miasto z Wizją / 08.12.2020 / Komentarze
W rolę pomocników Mikołaja wcielili się burmistrzowie Daniel Rak i Maciej Makselon

Grudzień to ulubiona pora roku nie tylko przez tych nieco starszych, kiedy mogą spotkać się oni w rodzinnym gronie, ale także przez najmłodszych mieszkańców, wypatrujących niecierpliwie pojawienie się św. Mikołaja lub jego pomocników. W ich rolę wcielili się włodarze naszego miasta – burmistrz Daniel Rak oraz wiceburmistrz Maciej Makselon.

Odwiedzili oni Przedszkole Publiczne im. Kornela Makuszyńskiego, aby przekazać dzieciom symboliczne upominki z okazji Mikołajek. Przekazali oni na ręce dyrektorki placówki zestawy kredek oraz tematyczne kolorowanki zatytułowane „Pokoloruj Szczecinek”. Na ich kartach najmłodsi mogli znaleźć te najbardziej znane szczecineckie budynki i widoki, a następnie własnoręcznie dodać im kolorów.

Wspomniane kolorowanki zostały opracowane przez Szczecinecką Lokalną Organizację Turystyczną przy wsparciu Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

To jednak nie koniec przedświątecznych niespodzianek z miejskimi kolorowankami w roli głównej. Będą one także rozdawane dzieciom podczas zbliżającego się kiermaszu świątecznego.

Tekst: Marzena Góra

Foto: SzLOT