Szczecinek dał sygnał do odmrażania kultury i sportu

Miasto z Wizją / 30.07.2020 / Komentarze
Maciej Makselon: W ten weekend odbyły się dwa ważne, myślę że w skali kraju, wydarzenia

To był z pewnością jeden z bardzo nielicznych takich wieczorów nad Trzesieckiem w tym roku. W piątek, 24 lipca mogliśmy wybrać się na pierwszy duży plenerowy koncert w tym sezonie. To jednak nie był jedyny powód do zadowolenia – Szczecinek kolejny raz gościł także uczestników Rajdu Baja. Warto dodać, że była to pierwsza w sezonie tego typu impreza w całej Europie.

- Cieszę się, że Szczecinek dal taki sygnał w Polsce do odmrażania życia kulturalnego, ponieważ w ten weekend odbyły się dwa ważne, myślę że w skali kraju, wydarzenia - mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. - W piątek wystartowała Baja Szczecinek. Odwiedziło nas 101 zespołów od motocykli, poprzez quadów, do samochodów terenowych, które tu w Szczecinku stacjonowały i stacjonują cyklicznie co roku od paru lat.

- Był to w ogóle pierwszy sportowy akcent motoryzacyjny w Europie. Przyjechało do nas 101 zespołów, ścigało się i zwiedzało Szczecinek. I naprawdę ta promocja naszego miasta jako miejsca, które odmraża sporty motorowe, jak i pozwala się ścigać w fantastycznych warunkach, poszła nie tylko w Polskę, nie tylko w Europę, ale i w świat, ponieważ ten debiut sportów motorowych przyciągnął za sobą bardzo mocnych zawodników. Pojawiło się także tu mnóstwo dziennikarzy, którzy tylko czekali, aż te sporty motorowe się odmrożą.

- A wieczorem przy szczecineckim zamku miał miejsce fantastyczny koncert Darii Zawiałow. Zanim zagrała, to suportowały ją szczecineckie zespoły James Button Band, Tequila Twist i zespół Jakuba Słubika. Ale gwiazdą wieczoru była oczywiście Saria Zawiałow. Mi ten koncert się bardzo podobał. Było mnóstwo ludzi na tym koncercie. To też pokazuje, że wszyscy czekali, żeby to życie kulturalne już wracało do naszego codziennego życia. Wysłaliśmy taki sygnał w Polskę, że jeżeli chce się zorganizować, to przy przestrzeganiu tych obostrzeń, można i należy to robić, bo warto wracać do normalności – dodaje wiceburmistrz.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Marzena Góra, Sławomir Włodarczyk